مصاحبه با استاد مصباح یزدی
61 بازدید
نحوه تهیه : فردی
محل انتشار : پیام قران ) تابستان 1373 - شماره 3 )(3 صفحه - از 54 تا 56)
تعداد شرکت کننده : 0

در آستانهء فرا رسیدن ماه محرّم،ماه تجدید خاطرهء حماسه و شهامت،و ایثار و فداکاری و شهادت،نزد دانشمند فرزانه،استاد مصباح یزدی حضور یافتیم تا در زمینهء مسائل قرآنی گفتگو کوتاهی با ایشان داشته باشیم. معظّم له این فرصت را در اختیار«پیام قرآن»قرار دادند و به سؤالات مورد نظر پاسخ گفتند.اینک متن‏ مصاحبه از نظر شما خوانندهء گرامی می‏گذرد:

جناب استاد:با توجّه به شکست مکتبهای مادّی و روی آوری‏ مردم گیتی به معنویت،و نیز با توجّه به اینکه پس از پیروزی انقلاب‏ اسلامی،امکانات گسترده‏ای برای ارائه معارف قرآنی به جهان‏ کفر زدهء امروز فراهم شده است،به نظر شما چه برنامه‏هایی می‏تواند کفر زدهء امروز فراهم شده است،به نظر شما چه برنامه‏هایی می‏تواند در رأس پژوهشهایی قرآنی قرار گیرد و در جامع علمی بویژه در مؤسسه‏های قرآنی به آنها پرداخته شود و بدین بوسیله خلأهای فکری‏ و اعتقادی جوامع بشر پر گردد؟

به نظر اینجانب لازمترین پژوهشهای قرآنی باید حوال سه محور انجام گیرد:

الف:اثابت اعجاز و بیان امتیازات این کتاب الهی به منظور تقویت ایمان مسلمانان و اتمام حجّت بر دیگران،تا بدانند که یگانه‏ راه نجات و سعادت بشر پیروی از این کتاب آسمانی است.

ب-تبیین نظام عقیدت و نظام ارزشی و نظاهای عملی اسلام‏ (مانند نظام سیاسی،اقصتادی،حقوقی و...)بر اساس هدایتهای‏ قرآنی که اصیلترین منبع شناخت اسلام می‏باشد،تا هم از اعتبار بیشتری بر خوردار باشد و هم زمینهء اختلافات فرقه‏ای در آن کمتر ... ادامه در لینک

آدرس اینترنتی